הנדסאי קול - כרטיס כניסה לתעשייה


  • מחפש לימודי הנדסאי קול?
  • לימודים עם הטכנולוגיה והתוכנות החדשים ביותר?
  • מיטב המורים? אנשים מתעשיית המוסיקה?

מסלול הנדסאי קול הינו כרטיס הכניסה האולטימטיבי לתעשיית המוסיקה בישראל. לימודים מרתקים המשלבים היכרות עם טכניקות הפקה חדשניות, תוכנות חדשות, ידע תיאורטי והרבה תנסות מעשית. בית הספר ´סאונד´ הינו המוסד המוביל בארץ בתחום זה והמון אנשי סאונד החלו את דרכם אצלנו!


קבל הצצה לבית הספר ´סאונד´ - סרטון קצר

לימודי הנדסאי קול

אנשי סאונד איכותיים - יוצרים לכל דבר!

בעבר, תעשיית המוסיקה הנחשקת הייתה פתוחה בעיקר עבור מוסיקאים, זמרים, מלחינים ואנשי סאונד בודדים. כיום, תעשיית המוסיקה והסאונד התפתחה והשתנה מן הקצה אל הקצה. מאחורי כל דיסק, תקליט או קליפ – עומדים עשרות אנשי מקצוע (שאינם נגנים/זמרים), שהם בפועל אלו שאיפשרו ליצירה החדשה לצאת אל האויר!

מגוון תפקידים חדשים

לאור ההתפתחות הטכנולוגית האדירה בתחום, גדל הביקוש לאנשי סאונד ולתפקידים שונים בתחום. בכל אחד מהתחומים החדשים ניתן לפתח התמקצעות יוצאת דופן וקריירה של ממש. בנוסף לכישרון מוסיקלי, נדרש כיום ידע טכני רב וניסיון. כיום ניתן למצוא בתעשייה אנשים מצליחים שהם הרבה יותר "טכנולוגיים" מאשר "מוסיקליים". מן הבחינה הזו, תעשיית המוסיקה נפתחה לאוכלוסיות נוספות שמביאות לעולם יצירתיות מסוג חדש.

דוגמאות מן השטח

מיהם אנשי הסאונד הנחשקים? באילו תחומים ניתן למצוא אותם? אז קודם כל יש לציין את כל תחום הגברת המופעים. מאחורי כל מופע/הופעה/פסטיבל עומדים עשרות אנשי הגברה מקצועיים הדואגים לכל הפרטים הקטנים שמרכיבים מופע מנצח. אליהם יש להוסיף טכנאי שידורי רדיו, מעצבי פסי קול לסרטים, יועצי אקוסטיקה, אנשי סאונד המתמחים בהקלטות אולפן, אנשי הפקה מוסיקלית, מאסטרינג, הנדסאי קול עבור קליפים ועוד. בקיצור, בלי סוף עבודה בתחום.

מיותר לציין, שבמסגרת תפידים אלו, הנדסאי קול נפגש ומתחכך עם מיטב האמנים בישראל. אנשי סאונד מובילים זוכים לפרסום ומשתלבים באופן אורגני בהרכבים, להקות ופרויקטים. הרי מי לא מכיר את "ג´ורדי" של סטטיק ובן אל ?!

הנדסאי קול

איפה לומדים את זה?

ניתן למצוא מגוון קורסים קצרים ממוקדים, המעניקים כלים שימושיים לאנשי סאונד עתידיים. דוגמאות לכך הן קורס קיובייס, קורסים של מוסיקה אלקטרונית, יצירה ממוחשבת ועוד. יחד עם זאת, חשוב להדגיש כי אף אחד מהקורסים הנ"ל אינו מכסה בצורה רחבה ושלמה את התחום המרתק הזה.עבור מי שמעוניין במסלול הרציני ביותר, מומלץ ללכת על לימודי סאונד מסודרים, הכוללים בתוכם את כל הקורסים הרלוונטיים ומשלבים ידע תיאורטי והתנסות מעשית. התחום הזה משלב טכניקה ויצירתיות והדרך היחידה ללמוד אותו היא ע"י התנסות וצבירות ניסיון בפועל.

ללמוד עם המורים הטובים ביותר

כמובן, שהדרכה מקצועית של אנשי סאונד מובילים בתעשייה הינה ההמלצה הטובה ביותר. מוסדות לימוד ותיקים ומבוקשים כמו בית הספר "סאונד", מציעים מסלול לימודים עדכני ומרתק, המועבר ע"י מיטב המורים בארץ. ע"מ להשתכנע בכך, מומלץ להציץ ברשימת המרצים המרשימה של בית הספר. בנוסף, מומלץ להציץ ברשימת הבוגרים המדהימה של בית הספר. הקירבה של בית הספר לאולפנים הגדולים של תל אביב, מאפשרת גישה נוחה ואותנטית לאמנים מן השורה. בוגרים מסלול הנדסאי קול של "סאונד" מובילים את תעשיית המוסיקה המקומית!

הערה חשובה: למעשה, מכללת "סאונד" הינה הגוף המקצועי היחידי שמכשיר מעצבי סאונד מאז 1983.לימודי הנדסאי קול באוירה צעירה ותוססת!

איפה אנחנו נמצאים?

בתל אביב כמובן, איפה "שהכל קורה"! בתחום הסאונד, אין מדובר בעוד קלישאה אלא בעובדה של ממש. כאן הכל קורה. בית הספר "סאונד" ממוקם בסמוך לאולפני ההקלטות הגדולים ביותר, ואף מארח במסגרת תוכנית הלימודים אמנים מן השורה הראשונה. בית הספר לסאונד מוביל את התחום הן מבחינת ותק וניסיון והן מבחינה טכנולוגית. אוירה סטודנטיאלית תוססת 24 שעות ביממה, שלא מפסיקה לייצר מוסיקה!

מסלול הנדסאי קול - מידע נוסף
מסלולי הלימוד בבית הספר - לחץ לצפייה